Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ustrzykach Dolnych

Deklaracja dostępności

Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ustrzykach Dolnych zobowiązuje się zapewnić dostępność strony internetowej https://mgopsud.naszops.pl zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

  • Data publikacji strony internetowej:
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2021-09-24, 2022-09-26, 2023-01-31, 2024-02-01

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

Oświadczenie sporządzono dnia

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą odpowiedzialną jest Krzysztof Szczepański, adres poczty elektronicznej k.szczepanski@cuw-ustrzyki.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu (+48) 13 461 1948, (+48) 13 461 1607. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności. Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audio deskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie. Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Budynek Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ustrzykach Dolnych ul. Wyzwolenia 7, 38-700 Ustrzyki Dolne

 

Budynek posiada dwa wejścia główne. Wejście główne od ulicy Wyzwolenia nie jest dostosowane dla osób niepełnosprawnych. Wejście główne od strony żłobka posiada podjazd dla wózków inwalidzkich. Pomieszczenia w których przyjmowani są interesanci mieszczą się na parterze. Nawierzchnia przed wejściami do budynku jest utwardzona i wyłożona kostką brukową. Drzwi zewnętrzne wejścia głównego od strony ulicy prowadzą do korytarza, z którego można swobodnie dostać się do poszczególnych pomieszczeń biurowych w tym gabinetu dyrektora, pomieszczeń gdzie strony przyjmowane są przez pracowników socjalnych, pracowników zajmujących się Ustrzycką Kartą Dużej Rodziny oraz Ogólnopolską Kartą Dużej Rodziny, asystenta rodziny, pracownika zajmującego się Zespołem Interdyscyplinarnym, pracownika zajmującego się pomocą materialną o charakterze socjalnym dla uczniów czy też pracownika zajmującego się funduszem alimentacyjnym. Drzwi zewnętrzne wejścia od strony żłobka powadzą do korytarza, z którego można swobodnie dostać się  do pomieszczeń biurowych pracowników zajmujących się zasiłkami rodzinnymi, świadczeniem wychowawczym, programem Dobry start, Ogólnopolską Kartą Seniora, jak i do gabinetu głównej księgowej, czy inspektora ochrony danych osobowych oraz do pracownika zajmującego się wydawaniem zaświadczeń o wysokości przeciętnego miesięcznego dochodu przypadającego na jednego członka gospodarstwa domowego potrzebnego do złożenia wniosku w ramach Programu „Czyste Powietrze”. W tej części budynku jest również toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych w tym dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. W budynku nie ma pętli indukcyjnej, obszaru kontroli, oznaczeń w alfabecie Braille’a oraz druku powiększonego dla osób niewidomych i słabowidzących. W części budynku do którego prowadzi wejście od strony żłobka znajduje się oznaczenie kontrastowe sygnalizujące niewielki spadek posadzki korytarza. Na terenie obiektu nie ma możliwości skorzystania z tłumacza polskiego języka migowego. Obsługa osób niesłyszących odbywa się za pośrednictwem poczty elektronicznej. Wśród miejsc parkingowych dla interesantów są miejsca wydzielone dla osób niepełnosprawnych.

 

Budynku, w którym swoją siedzibę mają ośrodki wsparcia:
 

  • Dzienny Dom „Senior+”,
  • Dzienny Dom Pomocy  „Akademia Bieszczadzkiego Seniora” w Ustrzykach Dolnych ul. 29 Listopada 22, 38-700 Ustrzyki Dolne.

Ośrodki wsparcia mieszczą się w jednym budynku posiadającym wejście główne od ulicy, które dostosowane jest  dla osób niepełnosprawnych. Wejście  od strony parkingu stanowi bazę dla dostawców. Nawierzchnia przed wejściami do budynku jest utwardzona i wyłożona kostką brukową.  Dzienny Dom „Senior +” znajduje się na parterze budynku. Drzwi zewnętrzne wejścia głównego od strony ulicy prowadzą do korytarza, z którego można swobodnie dostać się do  pomieszczeń Dziennego Domu „Senior+”, w których to pomieszczeniach znajduje się również przystosowana dla potrzeb osób niepełnosprawnych łazienka. Z korytarza mieszczącego się na parterze schodami można dostać się na pierwsze piętro gdzie znajduje się Dzienny Dom Pomocy „Akademia Bieszczadzkiego Seniora”. Osoby niepełnosprawne na pierwsze piętro mogą dostać się za pomocą schodołazu.  Na piętrze znajduje się  korytarz, z którego można swobodnie dostać się  do pomieszczeń  Akademii Bieszczadzkiego Seniora. W tej części budynku jest  toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych w tym dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. W budynku nie ma pętli indukcyjnej, obszaru kontroli, oznaczeń w alfabecie Braille’a oraz druku powiększonego dla osób niewidomych i słabowidzących. W budynku nie zastosowano   oznaczeń kontrastowych gdyż wszystkie podłogi znajdują się na jednym poziomie i nie ma żadnych powierzchni spadkowych. Na terenie obiektu nie ma możliwości skorzystania z tłumacza polskiego języka migowego. Obsługa osób niesłyszących odbywa się za pośrednictwem poczty elektronicznej. Za budynkiem znajduje się parking.

ZAŁĄCZNIKI:

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30